Yhteystiedot

Yhdistysasiat ja lausuntopyynnöt

Jäsenpalvelu

Palvelemme arkisin klo 9–11 ja 13–15
p. 09 7552 2010 | Yhteydenottolomake
aspa@tilintarkastajat.fi

  • Jäsenrekisterin tietojen muutokset
  • ST-Akatemian asiakaspalvelu: julkaisut ja koulutukset

Sanna Alakare

Toiminnanjohtaja
p. 09 7552 2050 | @Sanna Alakare
sanna.alakare@tilintarkastajat.fi

  • Strategiset painopisteet
  • Edunvalvonnan linjaukset
  • Kansainväliset ja sidosryhmäsuhteet

Ingalill Aspholm

Johtava asiantuntija
p. 09 7552 2021 | @IAspholm
ingalill.aspholm@tilintarkastajat.fi

  • Edunvalvonta ja vaikuttaminen
  • Listayhtiökysymykset
  • Corporate governance ja vastuullisuus

Riitta Laatikainen

Käännösasiantuntija
p. 09 7552 2023
riitta.laatikainen@tilintarkastajat.fi

  • IFRS-standardien ja tilintarkastusalan standardien suomentaminen
  • Käännöstyöryhmien koordinointi

Riitta Laine

Tilintarkastusasiantuntija, KHT, KRT
p. 09 7552 2011 | @riitta_i_laine
riitta.laine@tilintarkastajat.fi

  • Hyvä tilintarkastustapa ja standardit
  • STanssi-työkirja
  • Tilintarkastajan raportointi ja muu ohjeistus

Jaana Lindman

Viestinnän ja vaikuttamisen päällikkö
p. 09 7552 2038 | @Jaana Lindman
jaana.lindman@tilintarkastajat.fi

  • Vaikuttaminen
  • Mediasuhteet ja tiedotus
  • Sidosryhmätilaisuudet ja -tapahtumat
  • Profiitti-lehti

Tuula Minkkinen

Asiantuntija, KHT, KRT
p. 09 7552 2029 | @Tuula Minkkinen
tuula.minkkinen@tilintarkastajat.fi

  • Kestävyysraportointi
  • Edunvalvonta ja vaikuttaminen

Jarkko Raitio

Asiantuntija
p. 09 7552 2013 | @Jarkko Raitio
jarkko.raitio@tilintarkastajat.fi

  • Edunvalvonta ja vaikuttaminen
  • Lausunnot ja lainsäädäntö
  • Ala ja analyysit
  • Opiskelija- ja korkeakouluyhteistyö

Henna Ristikangas

Viestinnän asiantuntija
p. 09 7552 2016 | @Henna Ristikangas
henna.ristikangas@tilintarkastajat.fi

  • Ajankohtais- ja jäsenviestintä
  • Verkkosivut ja sosiaalinen media
  • Opiskelija- ja korkeakouluyhteistyö

Marja Roine

Jäsen- ja asiakaspalvelun tiiminvetäjä
p. 09 7552 2036
marja.roine@stakatemia.fi

  • Jäsenasiat
  • Palvelujen kehittäminen
  • Hallinnolliset asiat

Risto Ruuska

Juristi
p. 09 7552 2025 | @risto_ruuska
risto.ruuska@tilintarkastajat.fi

  • Tilintarkastusalan sääntely
  • Hyvä tilintarkastustapa

Saila Vartia

Tilintarkastusasiantuntija, KHT
p. 09 7552 2022 | @Saila Vartia
saila.vartia@tilintarkastajat.fi

  • Hyvä tilintarkastustapa ja standardit
  • Tilintarkastajan raportointi ja muu ohjeistus
  • Hyvä tilinpäätöskäytäntö

Seuraa meitä myös somessa!

Löydät meidät näistä kanavista

Scroll to Top