Yhdistysasiat ja lausuntopyynnöt

Ole yhteydessä:

toimisto@tilintarkastajat.fi

Jäsenpalvelu

Palvelemme arkisin klo 9–11 ja 13–15
p. 09 7552 2010 | Yhteydenottolomake
aspa@tilintarkastajat.fi

  • Jäsenrekisterin tietojen muutokset
  • ST-Akatemian asiakaspalvelu: julkaisut ja koulutukset

Sanna Alakare

Toiminnanjohtaja
p. 09 7552 2050 | @SannaAlakare
sanna.alakare@tilintarkastajat.fi

  • Strategiset painopisteet
  • Edunvalvonnan linjaukset
  • Kansainväliset ja sidosryhmäsuhteet

Ingalill Aspholm

Johtava asiantuntija
p. 09 7552 2021 | @IAspholm
ingalill.aspholm@tilintarkastajat.fi

  • Edunvalvonta ja vaikuttaminen
  • Listayhtiökysymykset
  • Corporate governance ja vastuullisuus

Riitta Laine

Tilintarkastusasiantuntija
p. 09 7552 2011 | @riitta_i_laine
riitta.laine@tilintarkastajat.fi

  • Hyvä tilintarkastustapa ja standardit
  • STanssi-työkirja
  • Tilintarkastajan raportointi ja muu ohjeistus

Taina Lehtola

Hallintopäällikkö
p. 09 7552 2012
taina.lehtola@tilintarkastajat.fi

  • Jäsenyydet, vastuuvakuutus
  • Konsernin kokoukset
  • Omaisuuden hoito, hankinnat

Tuula Minkkinen

Tilintarkastusasiantuntija
tuula.minkkinen@tilintarkastajat.fi

  • Hyvä tilintarkastustapa ja standardit
  • Tilintarkastajan raportointi ja muu ohjeistus
Asiantuntija Jarkko Raitio

Jarkko Raitio

Asiantuntija
p. 09 7552 2013 | @JarkkoRaitio
jarkko.raitio@tilintarkastajat.fi

  • Edunvalvonta ja vaikuttaminen
  • Lausunnot ja lainsäädäntö
  • Ala ja analyysit

Henna Ristikangas

Viestinnän asiantuntija
p. 09 7552 2016
henna.ristikangas@tilintarkastajat.fi

  • Ajankohtais- ja jäsenviestintä
  • Verkkosivujen kehitys
  • Tilaisuudet

Minttu Sallinen

Viestintäpäällikkö
p. 09 7552 2014 | @MinttuSallinen
minttu.sallinen@tilintarkastajat.fi

  • Ajankohtais- ja jäsenviestintä
  • Profiitti-lehti
  • Mediasuhteet ja tilaisuudet

Hanna Tähtivaara

Käännösasiantuntija
p. 09 7552 2025
hanna.tahtivaara@tilintarkastajat.fi

  • IFRS-standardien ja tilintarkastusalan standardien suomentaminen
  • Käännöstyöryhmien koordinointi

Somessa

Nostoja sosiaalisesta mediasta: