Apurahoja tilintarkastusalan opiskelijoille

Edwin Sederholmin rahastosta apurahoja ansioituneille tilintarkastusalan korkeakouluopiskelijoille.

Jokakeväinen ilonaiheemme on jakaa Edwin Sederholmin rahastosta apurahoja ansioituneille tilintarkastusalan korkeakouluopiskelijoille.

Kolme tutkielmaa erottui ajankohtaisuudellaan ja merkittävyydellään:

Neljä yhdistyksemme asiantuntijaa arvioi tulleet kymmenen apurahahakemusta. Asiantuntijoiden ehdotuksen pohjalta hallitus päätti apurahan saajista.

Onnittelemme lämpimästi apurahan saajia!

Jaa artikkeli

X
LinkedIn

Lisää samasta aiheesta

Tilintarkastajapäivä kokosi alan ammattilaiset – koulutusta, palkintoja ja juhlahetkiä

Tilintarkastajapäivää vietettiin tammikuussa alan ajankohtaisten teemojen äärellä. Päivän ohjelmassa kuultiin puheenvuoroja muun muassa konkursseista, kasvun mahdollisuuksista ja tilintarkastuksen roolista muuttuvassa toimintaympäristössä. Päivässä juhlistettiin uusia auktorisoituja tilintarkastajia sekä palkittiin ansioituneita henkilöitä ja tekoja, jotka ovat vaikuttaneet tilintarkastusalan kehitykseen ja tunnettuuteen.

Lue lisää

ST-Akatemian tuotteet ja palvelut

Tytäryhtiömme ST-Akatemia tarjoaa kattavimman valikoiman koulutuksia ja julkaisuja taloudellisen raportoinnin ja yritysverotuksen muuttuviin tietovaatimuksiin.

Scroll to Top